Rubriky
Dom a záhrada

Dom, ako ste si ho vždy predstavovali?

Chceli by ste aj vy zrealizovať krásny projekt vášho domu nie ste si istí, na koho by ste sa mali obrátiť a kto by vám dokázal poskytnúť tie najspoľahlivejšie a najkrajšie projekty, s ktorými by ste mohli byť skutočne spokojní a ktoré by boli dokonalé podľa vašich predstáv, ako ste si vysnívali a mohli ste sa tešiť už onedlho z krásnej domácnosti, ktorá bude taká dokonalá a praktická, ako len chcete? Projekt domu do svahu aj potom presne to, čo hľadáte aj vy a preto si vyberte práve nás a našu internetovú stránku, kde sa môžete pozrieť na realizáciu z minulosti spokojných klientov a vyberať si podľa toho práve také projekty a realizácie, ktoré sa budú najviac hodiť k typu pozemku, ktorý máte a rovnako tak aj k vášmu osobnému štýlu, ktorý vám bude najviac vyhovovať.

home-house-exterior-design-showing-tropical-pool-villa-with-sun-bed_41487-564

Architektonické stavby, ktoré budú zaručene spoľahlivé a kvalitné vďaka zodpovedným architektom sa vám budú páčiť z mnohých dôvodov a preto si vyberte i vy ideálny spôsob, ako zabezpečiť vaše stavby a ako sa cítiť skutočne dobre v realizáciách projektov, ktoré budú také, ako ste si vysnívali. Ak chcete mať prečo onedlho aj v domácnosti vašich snov zrealizovanú presne tak, ako si to predstavujete navštívte práve teraz našu internetovú stránku a vyberte si spoľahlivé projekty, ktoré môžu stáť na vašom pozemku už onedlho, aby ste sa mohli radovať a nasťahovať do tohto nového domu, ktorý sa stane vaším domom a v ktorom si môžete založiť vašu rodinu alebo zariadiť život podľa seba!

home-house-exterior-design-showing-tropical-pool-villa-with-greenery-garden-sun-bed-umbrella-pool-towels_41487-361

Ak máte aj vy radi moderný štýl a radi staviate v živote iba na tie najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie veci, skutočne kvalitné projekty a všetko, čo potrebujete pre to, aby ste sa mohli zo života skutočne radovať práve teraz vám ponúkame ideálny spôsob, ako to docieliť jednoduchým spôsobom, vďaka našej internetovej stránke a architektom, ktorí skutočne stoja za spoluprácu na vašom projekte na vašom novom pozemku! Vďaka nám môžete už onedlho bývať vo vašom novom domove alebo vo vašej firme pracovať presne tak, ako chcete keď ste sa rozhodli vaše podnikanie zabezpečiť a vylepšiť o niečo viac a preto si vyberte i vy ideálny spôsob, ako docieliť jednoduchým spôsobom a v priebehu veľmi krátkeho časového pásma vďaka architektonickým projektom, ktoré budú skutočne stojí za to a ktoré sú pripravené na realizáciu!

Rubriky
Dom a záhrada

Stojan na kvety

Všetky sa zhodneme na tom, že ich veru chceme mať. Ale kde , do čoho a na čo ich položíme.
Poďme teda pekne po poriadku:

Kde umiestnime kvety závisí od mnohých vecí.
·         Rozhoduje veľkosť a zariadenie bytu,
·         Koľko svetla a kde vieme poskytnúť kvetom
·         Do ktorých miestností ich chceme dať

ruční práce

Keď máme priestranný svetlý, slnečný byt stačí nám len vybrať si kvetiny ktoré chceme mať a o ktoré sa budeme mať čas starať. Ich nároky na polievanie, utieranie prachu z listov, či rosenie a hnojenie bývajú veľmi rôznorodé. Ak na kvety zabúdame v návale iných povinností, alebo sa v byte nachádzame s veľkými prestávkami – raz za mesiac, alebo odchádzame často z bytu na niekoľko týždňov preč- aj napriek tomu si prajeme pestovať kvety, tak mám pocit, že v tomto prípade musíme pestovať kaktusy, alebo orchidei.
Ak sme ale bežní občania, ktorí v svojom byte trávia veľa času – potom máme na výber z množstva rastlín, ktoré môžeme pestovať.
 
  Do čoho rastlinky dať?
 
Z obchodu si ich prinášame v nie veľmi pekných čiernych plastových kvetináčoch. Tam rozhodne nemôžu zostať- respektíve môžu, za predpokladu že ich aj s tým škaredým kvetináčom dáme do keramickej nádhery.

malba
 
Na čo ich položiť?
 
Môžu byť na parapetnej doske okna, môžu byť na skrinke, skrini, či poličke. Alebo ich dáme na samostatný kvetinový stojan a vytvoríme tak ku nádhernej bytovej dekorácie plnej vône a farieb. Môžeme stojan kúpiť- drevený či kovový . Alebo si ho môžeme dať na mieru vyhotoviť dobrým stolárom.  Prelistujme si rôzne časopisy, pozrime sa na internete, všade hľadajme inšpiráciu pre stojan na kvety. Iste, jeho veľkosť bude závisieť vo veľkej miere od množstva všelijakých kvetí, ktoré na tento stojan chceme dať. Len si z neho neurobme sklad nepotrebných maličkostí, ktoré sme od niekoho dostali, ale v stave pominutia mysle náhle kúpili. Zatienili by sa tak krásne rastlinky,  kvôli ktorým si stojan kupujeme, zhotovujeme, či dávame zhotoviť.

Ak máme dostatok fantázie a sme dostatočne kreatívni, vieme si zhotoviť stojan na kvety samy- pomôžeme si napríklad s nádherne tvarovanými konármi z lesa, z ktorých vytvoríme stojan aký nemá nikto. Samotný krivý a veľa pamätajúci konár nádherne očistený tak, aby vynikla farba a kresba dreva nestačí – jeho potrebné kombinovať napríklad s kolieskami vyrezanými z dreva. Fantázia nech nám radí.

Rubriky
Dom a záhrada

Záhrada

Záhradkárčenie je záľuba, ktorá spája mnoho starších generácii. Tí vedeli, že keď si chcú na niečom pochutnať, najprv si to musia nasadiť a vypestovať v záhrade. Niet väčšej radosti ako keď sa vám vaša záhrada odvďačí parádnou úrodou, ktorá je chutná, pestrá a hlavne viete, že ste si ju vypestovali samy bez rôznych nechcených postrekov. A to je najviac.zelenina v košíku.jpg
Zopár rád pre záhradkárov:

  • Každých pár desiatok rokov nechajte časť priestoru, kde sadíte ležať úhorom. Zem si potrebuje tiež oddýchnuť a to nielen cez zimu, ale aj počas sadiacej sezóny. Uvidíte ako jej to prospeje. Aj v minulosti sa časť zeme nechala ležať úhorom. Ak ste dávali pozor na dejepise, určite si to pamätáte.
  • Určitá zelenina alebo strukoviny by nemali byť posadené vedľa seba. Lepšie sa im darí, keď sú len pri určitej zelenine alebo strukovinách. Zožeňte si alebo zaobstarajte knihy, ktoré sa venujú aj takejto tematike, aby ste vedeli, kde máte, čo posadiť.
  • Aj málo sa ráta. Nemusíte si sadiť na hektáry pôdy, ale aj malá časť sa ráta. Všetko, čo je doma sa ráta, predsa. Nie je nič lepšie ako keď si dokážete všeličo doma vypestovať.

 ozdoba zahrady
Záhrada a práca v nej nie je jednoduchá, ale môžete aspoň nabrať potrebné svaly, ktoré by ste inak necítili, že ich máte. Je to pravé poslanie, že vládzete a môžete si vypestovať naozaj rozmanitú zeleninu alebo strukoviny. Nič nie je viac ako keď môžete. Nie musíte, ale môžete. Treba sa tešiť aj z mála. Na začiatok sa vám nemusí podariť vypestovať nejaké veľké množstvá, ale aspoň sa na mále naučíte ako máte postupovať v budúcnosti pri pestovaní.
 
K záhrade treba mať vzťah. Musíte mať radosť pri práci v nej. že práve táto zem vám dá úrodu, na ktorú tak čakáte. Treba jej poďakovať za všetky jej dary a byť naozaj vďačný, pretože nie každý má takú pôdu, aby mohol na nej vypestovať rôzne plody a dary prírody alebo skôr dary od Boha.

Rubriky
Dom a záhrada

Pôjdu muži vlastnou cestou?

Každý sa pri trocha objektivite pozastaví na tom, ako sú pohlavia v dnešnom svete prijímané. Na jednej strane je tu feminizmus a nekonečný hlad po zmene, ktorá síce vedie k deštrukcii spoločnosti, no je požadovaná sufražetkami, v najhoršom prípade obyčajnými ženami. Toto odlišné ponímanie sveta zasiahlo až do tisícročných tradícií a dnes sa búrajú mýty o tom, ako sa nežnejšie pohlavie nemusí spoliehať len na druhých, ale hlavne na seba.

student

Na druhej strane stoja muži, ktorí si síce žiadnu zmenu nepýtali, no ani jej nebránili. V západnom svete, na rozdiel od toho východného, sa nežnejšie pohlavie nebralo ako majetok, ani sa s ním neobchodovalo. Jednoducho, v kresťanskej spoločnosti mali vždy svoje miesto ako manželky a matky. To sa zmenilo v posledných dvadsiatich rokoch, aj keď prvé náznaky sa objavili už za čias svetových vojen. Dievčatá sa v škole neučia, ako byť dobrými matkami, namiesto toho sa u nich podnecuje túžba po samostatnosti, peniazoch a úspechu. Presne to isté ako u chlapcov. No tí sa často nemôžu zrovnávať so svojimi rovesníčkami už len preto, že sa na nich spoločnosť nepozerá cez ružové okuliare.

  • MGTOW je skratka pre skupinu mužov, ktorý chcú ísť svojou vlastnou cestou (men go their own way). V preklade to zahrňuje pánov, ktorí majú dosť vypočítavých žien. Tie sa neraz snažia vylákať nie len uznanie pre seba, ale aj peniaze a energiu. Chlapi sú už unavení z neustáleho prispôsobovania sa a tomu, že na nich jednak ich partnerky a jednak spoločnosť neberie ohľad.

přátelé

  • Pritom sa odvolávajú na to, že dievčatá sú už od malička povzbudzované a je s nimi zaobchádzané v rukavičkách. Im je však od detstva podsúvaný obraz dokonalého hrdinu, ktorý nieže len nemôže mať žiadnu slabosť, ale musí disponovať všetkými možnými prostriedkami na to, aby uspokojil svoju polovičku.
  • Dámy na tento krok samozrejme reagujú negatívne. Žeby mal v niečom pravdu? Samé chápu pozíciu, do akej sú pohlavia stavané, ale nesnažia sa to zmeniť, skôr využiť vo svoj prospech. Je pravda, že mladé slečny sa snažia využiť každú dostupnú príležitosť v mladosti, no akosi zabúdajú, že stále ostávajú v tradičnej komunite ľudí aj napriek tomu, ktorí to popierajú.

Rubriky
Dom a záhrada

Levanduľa, zázračný dar prírody. Aké sú najlepšie výrobky z nej?

Esenciálny olej

Z levandule obyčajnej viete pripraviť veľmi účinný esenciálny olej. Ten môžete následne použiť na domáce masáže alebo pridávať ho do jedla či použiť ho v domácej kozmetike. Stačí, ak hrsť levandule vložíte do sklenenej fľaštičky a zalejete olejom. Pre výrobu sa používa hlavne slnečnicový olej, ale môžete použiť ktorýkoľvek chcete. Podstatné je, aby podklad nemal príliš výraznú vôňu. Následne fľaštičku uzavriete a necháte 3 až 6 týždňov lúhovať na slnku. Čo môžete potom z toho spraviť?levandule.jpg

a) anti-akné prípravok

Postup je jednoduchý. Stačí, ak namočíte trochu vatičky do levanduľového oleja a priložíte na akné alebo na kožnú infekciu. Levanduľa pôsobí dezinfekčne a protizápalovo, čím ničí baktérie vytvárajúce akné, a zároveň redukuje podráždenie pokožky a jej začervenanie.

b) levanduľová starostlivosť o popáleniny

Podobne ako pri prípravku proti vyrážkam, stačí, ak na vatičku nalejete pár kvapiek oleja a aplikujete ho na popáleniny a liečiace sa jazvy. Na túto schopnosť zázračného kvetu prišiel francúzsky chemik, keď si spálil ruku a zamenil si liek za levanduľový olej a zistil, že popálenina sa zahojila rýchlejšie než očakával. Potom zistil, že tento zázračný kvet stimuluje tvorbu nových buniek, čo vedie k urýchleniu liečenia jaziev a spálenín. Taktiež pomáha aj utlmiť bolesť a dezinfikovať ranu.

c) relaxujúci liek

Ak túžite po dlhom a bezstarostnom spánku, levanduľa vám vie zaručene priniesť práve to. Stačí na to aj hrsť fialových kvietkov do vázy na nočný stolík pri vašej hlave alebo si esenciálny olej dáte do plastovej fľaštičky a nastriekate ho na vankúš. Vôňa kvetov totiž zvyšuje alfa vlny v oblasti mozgu, ktoré riadia relaxáciu. Popritom aj spomaľuje tep a znižuje krvný tlak. Ideálny spôsob zaspania.levandulové pole.jpg

Levanduľová vodička

Pre tento prípravok vezmeme hrsť kvietkov a zalejeme ich 200 ml horúcej vody. Následne nádobku prikryjeme látkou či uterákom a necháme vychladnúť. Potom vývar už len vložíme do chladničky na pár hodín. Po čase scedíme a použitú rastlinku môžete usušiť a použiť znovu. Z tejto vodičky viete pripraviť osviežujúci pleťový toner alebo aj prírodný repelent proti hmyzu. Levanduľa totiž odplašuje komáre, kliešte a všelijaké otravné druhy hmyzu, ktoré sa okolo vás môžu zoskupiť. Na druhú stranu podporuje krvnú cirkuláciu a zaručí, že bunky dostanú dostatok kyslíka a živín.
Všetky tieto domáce prípravky sú zaručený úspech daru prírody, preto by levanduľa nemala chýbať ani na vašej záhrade, keďže z nej môžete mať veľký úžitok.

Rubriky
Dom a záhrada

Keď sa stromom nedarí

Rozhodli ste, že na svojej záhrade založíte ovocný sad, na jar alebo na jeseň ste zavítali do obchodu s mladými stromčekmi a nakúpili odrody od výmyslu sveta. Stromy ste vysadili na svojej záhrade, no s krásnych mladých ovocných stromčekov, sa razom stali chradnúce pahýle trčiace zo zeme. Nemajte strach, s niečím podobným sa stretáva mnoho záhradkárov. Riešenie, je v niektorých prípadoch naozaj jednoduché.Fialové slivky na konári.jpg
 
Prečo sa im nedarí
 
Nebudeme hovoriť o stovkách rôznych problémov, ktoré môžu vaše stromy trápiť. To by sme totiž mohli písať donekonečna, no nakoniec by sme aj tak nič nevyriešili. Mnohokrát stromy však trápi jedna maličkosť, a to, že ste ich posadili na nevhodné miesto. Rastliny sa, podobne ako my ľudia, potrebujú cítiť dobre. O tom nerozhoduje len kyslosť či zásaditosť pôdy, množstvo živín, slnečné, alebo polotienisté stanovisko a množstvo zálievky, ale aj niečo, čo by sme mohli pokojne nazvať ako tú čarovnú vec medzi nebom a zemou. Samozrejme, že aj spomínané objektívne faktory robia svoje. To by ste si mali skontrolovať ako prvé. Ak totiž danému druhu nevyhovuje množstvo slnečných lúčov, množstvo zálievky alebo zloženie zeminy, nemôžete očakávať, že sa im bude dariť.
 Červené jablko a zelené listy.jpg
Nech sa cítia dobre
 
Pokiaľ ste prišli na to, že problém netkvie v nesprávnom stanovisku z hľadiska objektívnych faktorov, začnite pracovať s myšlienkou, že sa stromčekom na danom mieste naozaj nepáči. Aj keď sme tomuto javu pripísali akési čarovné vlastnosti, v skutočnosti to až tak magické nie je. Na rastliny vplývajú aj také veci, ako je magnetické vyžarovanie zeme alebo prúdenie elektromagnetických vĺn vo vzduchu. Aj takéto veci teda môžu stáť za tým, že sa ovocným stromom nedarí.  Riešením je ich presadenie. Buďte však opatrní a tieto činnosti si nechajte na jeseň alebo skorú jar. To je totiž obdobie v roku, kedy sa majú stromy presádzať a vysádzať. 

Rubriky
Dom a záhrada

Bývanie podľa feng – šuej

Učenie feng – šuej trvá už tisícky rokov, ale nie je na ňom nič staré. Jeho filozofia je nadčasová. Je to preto, lebo odzrkadľuje prírodné zákony. A tie sú nezávislé na tom, či sa nám práve hodia alebo aký je tento rok módny trend. Našťastie.
Vďaka feng – šuej môžeme urobiť pár základných opatrení, ktorými podporíme prirodzenosť v našom bývaní. Napomôžeme tým prúdeniu dobrej energie do nášho domu a ochránime ho. Pozrime sa v skratke na niektoré z nich.

domov

Oplotenie pozemku
Oplotením pozemku sa symbolicky prihovárame okoliu. Ak máme plot priehľadný (napríklad z pletiva), alebo nízky (z akéhokoľvek materiálu), zrozumiteľne dávame najavo otvorenosť k okoliu a nebude nám vadiť, ak nás susedia budú cez plot zdraviť a pýtať sa nás ako sa máme. Ak okolo seba vybudujeme nepriehľadný a dostatočne vysoký plot, jasne vyjadrujeme náš postoj. Naše vzťahy budú možno slušné, ale nebudú srdečné. Barikáda z plotových dielov bude barikádou vzťahov.

Cestička k vchodu
Príchod do domu (chodník alebo cesta) by nemal byť ako priamka. Chodníky a cesty na našom pozemku sú akýmisi smerovníkmi, ktorým usmerňujeme tok energií. Ak vedie cesta priamo do vchodu, energia nám do domu rýchlo vrazí. Takýto hosť nie je veľmi vítaný. Ak spravíme chodník kľukatejší, energia spomalí  a do vchodu príde pokojnejšie.

Pred vchodom
Je dobré mať pri dverách strážcov. Ale nemyslím tým čestnú stráž ako pred Buckinghamským palácom. Mám na mysli dve symbolické dekorácie z prírodného materiálu (kameňa, kovu, dreva), ktoré umiestnime k hlavnému vstupu do domu. Najčastejšie to bývajú sochy levov v rôznych veľkostiach, kamenné gule na stĺpoch, reliéfy na dverách a podobne. Mali by byť vždy vo dvojici, z každej strany dverí jeden. Dvaja rovnakí strážcovia, aby strážili rovnako dobre.

Vchod
Okolo strážcov vchádzame do domu. To, čo vidíme ako prvé, dáva nášmu bývaniu a životu akúsi prioritu. Ak máme oproti dverám jedálenský stôl, znamená to, že jedlo hrá v našej rodine veľmi dôležitú rolu. Ak je to sedačka, znamená to, že si potrpíme na vlastné pohodlie. A podobne. Preto si zariadenie tohto miesta dobre zvážme.

interi=r

V strede domu
Stred je srdce domu. Srdce potrebuje dýchať a cítiť sa slobodné. Preto ak je to len trošku dispozične možné, nezaťažujme stred domu stenami ani nábytkom. Nech energia prúdi voľne. Platí to aj pre stred všetkých miestností v dome.

Okná
Okná by mali byť vždy čisté. Energia vchádza a vychádza nielen cez dvere, ale aj cez okná. Ak sú špinavé, nebude kolovať s ľahkosťou. Takisto jej budú brániť aj málo priehľadné a ťažké záclony alebo závesy. A to nechceme.
To boli veľmi stručne zhrnuté iba niektoré poznatky z učenia feng – šuej. Je ich samozrejme ešte oveľa, oveľa viac. Môžeme ich do svojich domovov zavádzať postupne. Skúšať, ako zmenia kvalitu nášho bývania.  

Rubriky
Dom a záhrada

Ako sú na tom deti?

Ľudia majú päť zmyslov – zrak, sluch, čuch, chuť a hmat. Vekom sa tieto zmysly vyvíjajú, rozvíjajú, zdokonaľujú, ale aj postupne zhoršujú (v starobe horšie vidíme aj počujeme). Ako sú na tom ale práve narodené deti? Narodia sa s už vyvinutými zmyslami, alebo nie?

těhotenství

Chuť
Chuťové poháriky sa nachádzajú na jazyku a má ich vyvinuté aj práve narodené dieťa. Dokáže ale rozoznať len kyslú, horkú a sladkú chuť. „Závislosť“ na sladké sa začne vyvíjať už v skorom veku. Materské mlieko má sladkú chuť a dieťa ho dokáže rozoznať od akejkoľvek umelej náhrady. Preto pri prechode na inú stravu si užijete aj zopár problémov. Slanú chuť začnú deti vnímať až okolo 5 – teho mesiaca života.

Čuch
Cítia vás, ale dávajú prednosť prirodzenej vôni než rôznym parfumom. Deti dokážu podľa vône rozoznať svoju matku a aj vôňu materského mlieka.

Hmat
S týmto zmyslom sa zoznamujú už v maternici. Tam sa predsa točia, vrtia, kopú, …hýbu sa a spoznávajú tak vlastné telo a aj pocit keď sa dotknú samých seba. Cítia aj dotyky z vonka – ak sa tehotná žena dotkne bruška deti to cítia.

narození

Sluch
Množstvo odborníkov radí tehotným ženám aby sa s deťmi v brušku rozprávali, aby im púšťali piesne a pod. Áno… už v maternici má dieťa vyvinutý sluch. Už vo štvrtom mesiaci tehotenstva vás začína počúvať a tento zmysel sa mu len zlepšuje. V šiestom až siedmom mesiaci gravidity dokonca na hlas reaguje. Celý čas počúva hlas matky, jej tlkot srdca, ale aj cirkuláciu krvi a pohyby čriev. To je jeden z dôvodov, prečo keď po narodení dáte dieťa spať nemusí byť úplné ticho. Novorodenec je zvyknutý na zvuk v pozadí aj keď spí.

Zrak
Narodí sa s vyvinutým zrakovým zmyslom. Jeho oči vás vidia od prvej minúty ako príde na svet. To že zatvára oči neznamená, že nie je na vás zvedavý – potrebuje si len privyknúť na svetlo. Jeho zrak ale ešte nie je úplne vyvinutý. Vie zaostriť len na menšiu vzdialenosť. Do troch rokov sa ale aj tento zmysel plne vyvinie.

Rubriky
Dom a záhrada

Záleží vám na kúpeľni?

Všetky veci, ktoré doma máte, majú svoj vlastný význam. A aj keď je jasné, že nakoniec sú veci presne podľa vašich pravidiel, musíte si uvedomiť jednu vec. A to, že každá miestnosť vo vašom domove je dôležitá a hlavne do tej miery, dokým sa vy dohadujete. Takže je jasné, že nakoniec je to proste len o tom, aby ste boli spokojný. Ale verte tomu, že nakoniec môžete urobiť všetko hlavne tak, ako ste spokojný a šťastný. Len sa musíte vážne zamyslieť nad tým, prečo ste rozhodnutý, že jednu miestnosť budete uprednostňovať pred druhou. Najlepšie bude, keď to robiť vôbec nebudete.
luxusní koupelna

Nikdy nezabúdajte na kúpeľňu

Na kúpeľňu ľudia veľmi často zabúdajú a to teda nie je správne riešenie. Prečo to tak je? Pretože nech sa deje čokoľvek, vždy túto miestnosť budete potrebovať k tomu, aby ste boli spokojný a šťastný človek. Aj keď si myslíte, že niektoré veci nie sú podstatné, kúpeľňa podstatná je a asi aj to je dôvod, prečo by ste ju mali naozaj vylepšiť. Pýtate sa, aké je to najlepšie riešenie na vylepšenie kúpeľne? Sklenene sprchove kuty, a to bez debaty. Je jasné, že existuje niekoľko dôvodov, prečo to tak je.
kytka u vany
Keď už raz máte moderný byt, je hlúposť, aby ste nemali aj modernú kúpeľňu. Neargumentujte tým, že tú miestnosť využívate len na potreby, predsa aj na tom záleží, aby bolo všetko perfektné a dobré. Lenže je to vážne len o vás. Je to o tom, aby ste boli so sebou spokojný a aj s vecami, ktoré sú pre vás vážne dôležité a s ktorými chcete pracovať tak, aby boli veci dokonalé a podľa vašich predstáv. Určite máte takéto predstavy aj o svojej kúpeľni, len ste to doteraz poriadne nevedeli. Nebojte sa to povedať a ukázať. Veď je to predsa bežná vec, s ktorou môžete rátať v každej situácii. Venujte sa kúpeľni, naozaj za to stojí, aj keď sa vám to možno teraz celkom nezdá. Ide len o to, aby ste vedeli, že to má zmysel.

Rubriky
Dom a záhrada

Čo napovedá účes o charaktere svojho majiteľa?

Pri vyhodnocovaní osoby vlasmi, máme tendenciu venovať pozornosť predovšetkým farbe. Takže brunetky sú považované za inteligentné, blondínky za nie sú príliš chytré, červenovlásky sú sexy. To všetko sú stereotypy, odborník na čínsku fyziognomnosť Jean Haner tvrdí, že pri „čítaní vlasov“  je potrebné venovať pozornosť iným ukazovateľom.

vlasy

  1. Typ vlasu a dĺžka zohrávajú dôležitejšiu úlohu pri určovaní charakteru. Takže ženy s hrubými vlasmi majú neuveriteľnú vôľu. Tenké vlasy hovoria o potrebe čerpať podporu z vonku. Dĺžka vlasov určuje množstvo a rýchlosť vnútornej energie. Dlhé vlasy dávajú majiteľovi viac energie, ale spomaľujú realizáciu plánov. Stredne dlhé vlasy naznačujú, že ich majitelia dávajú prednosť predovšetkým logike. Ženy sú cielené a konkurencieschopné. Krátke vlasy prinášajú tvrdú mužskú energiu, ktorej cieľom je dosiahnuť rýchle výsledky.
  2. Vlnité vlasy odhaľujú kreativitu. S týmto štýlom budete chcieť novosť, ľahkosť a pohyb a budete mať energiu. Ak potrebujete prísť s vlastným projektom alebo riešením, neváhajte používať kučery. Ale tu je dôležité nezabudnúť: s takým účesom budete energický.
  3. Vlasy v tesnom chvoste v zadnej časti hlavy, hovoria o sile charakteru a dôvere ich majiteľa. Ak musíte chrániť projekt, kde musíte preukázať svoje stanovisko, tento účes je pre vás ten pravý. Tento účes zdôrazňuje túžbu vždy pokračovať vpred bez strachu z konfrontácie života.

blondýna
Zmena účesu neznamená úplné vyholenie. Ak chcete začať so zmenami v živote, stačí experimentovať s každodenným štýlom. Hlavnou vecou nie je zabudnúť na starostlivosť o vlasy. Nezabúdajte na výber vhodného šampónu, kondicionéru, na pravidelnú aplikáciu masky a používanie rôznych olejčekov. Tiež sa nevyhýbajte podstrihovaniu končekov – zničené vlasy nepôsobia na okolie príjemne. Vyhýbajte sa kulmovaniu, žehleniu a ak môžete tak aj fúkaniu.