Rubriky
Dom a záhrada

Zútulnite si exteriér rastlinami

Je obdobie tepla, radosti farieb a oddychu. V lete kvety rastú samé a netreba sa im nejako obzvlášť venovať, využite toto obdobie, kedy kvitne krása a zasaďte si okolo vášho domčeka rastlinky, ktoré spestria nie len vzhľad vášho pozemku, ale aj vašu náladu, keď sa doň budete vracať.

lilie

Kvety, stromčeky, kríčky, to všetko je výborná alternatíva, ako skrášliť váš príbytok na nepoznanie a preto vysádzanie kvetov moc dlho neodďaľujte. V lete budú vaše kvety krásne prosperovať, pretože leto je obdobím, kedy mnohé z nich rastú aj bez vašej starostlivosti.

Ak teda nepotrebujete mať všetko "tip top" a nie ste zarytý perfekcionista, bude stačiť ak ich budete polievať, v období dažďov môžete dokonca aj na túto drobnosť pozabudnúť. Čo sa týka dažďovej vody, pokiaľ neviete, na polievanie je najlepšia. Vaše kvety po nej budú oveľa živšie a žiarivejšie, ako keby ich polievate obyčajnou vodou.

růže

Môžete si teda dať trochu námahy a po vašom dvore umiestniť sudy, ktoré sa počas obdobia neprestávajúcich dažďov veľmi rýchlo naplnia. V takomto prípade platí pravidlo: Čím väčšia plocha, tým viac vody získate.
Je veľmi veľa druhov kvetov a pre to si nezabudnite zistiť, ako sa o konkrétne treba starať, niektoré si totiž vystačia samé a nepotrebujú skoro žiadnu vodu, iné zasa potrebujú vašej pozornosti o niečo viac aby kvitli a teda prinášali vám do života potešenie.

Pokiaľ máte na záhradku čas, môžete zainvestovať aj do drahších, kvetov, ktoré vyžadujú aj istú starostlivosť. Nebojte sa však, že by ste takýmto spôsobom strácali čas, kvietky a teda celkovo príroda vám dodá toľko energie ani máločo iné dokáže.

břečťan

Príroda nevyžaduje až tak veľa pozornosti, ale na oplátku nám veľmi veľa dáva. Je to od nej veľmi šľachetné, jediné čo chce je aby sme ju nechali kvitnúť a žiť, to nie predsa nie je veľká daň, však?