Výhody a funkčnosť nerezového zábradlia

Schodisko a k nemu prislúchajúce zábradlie je dôležitým prvkom projektovej dokumentácie, zároveň je aj nosnou časťou celkovej kolaudácie objektu. Vždy vyžaduje pozornosť a odbornú radu profesionálov.

door-1835474_640

Jeho riešenie, možnosti a prevedenia sú rozličné, ale pre splnenie požadovaných kritérií normy je dôležitá najmä bezpečnosť a spoľahlivosť, ktorá je presne definovaná technickými parametrami schodiska a zábradlia.

Zabradlie nerezove je ponuka, ktorá vychádza z požadovaných noriem a ponúka certifikovanú a kvalitnú technológiu.

Ušľachtilá, nerezová oceľ je základom nerezových stĺpikov zábradlia a v kombinácii s ostatnými materiálmi ako napríklad sklo vo forme sklenenej výplne alebo drevo použité na doplnky vytvára eleganciu a luxus spojené s funkčnosťou.

Už samotný názov „nerez“ vyjadruje vysokú odolnosť voči hrdzi, korózii, zmenám teplôt a odolnosť voči ostatným vplyvom.

Tieto vlastnosti určite oceníte, ak napríklad projektujete vstupné exteriérové schodisko, alebo prechod z interiéru do exteriéru, napríklad aj pri zimných záhradách.

Každé schodisko musí mať primerané zábradlie, ktoré má byť funkčné a bezpečné, kolaudácia nie je možná bez obidvoch prvkov súčasne.

Okrem bezpečnostnej funkcie zábradlia, ktorá nám presne ukazuje pokiaľ ešte môžeme vkročiť a vymedzuje nám povolený priestor má ponúkané nerezové zábradlie aj estetické vlastnosti. Vyberať si môžete z viacerých možností, základným prvkom je vždy nosný antikorový stĺpik, ktorý je vkusne radený alebo doplnený o výplne lankové, kovové alebo dizajnové sklenené.

house-2606823_640

Aj bezpečnosť použitých výplní je certifikovaná a najmä použité výplňové sklo je výhradne typu špeciálne tvrdeného bezpečnostného skla.

Technická norma presne určuje odstupy stĺpikov, ich vzdialenosti, výšku, prepad madla cez zábradlia, ostatné technické parametre zábradlia. Profesionáli Vám po vstupnom kontakte usmernia a Vaša predstava bude nielen estetická, ale aj bezpečná.

Vaše nerezové zábradlie presvetlí objekt, zvýrazní eleganciu schodiska a stane sa jedinečným doplnkom.