Rubriky
Nákupy

Viete ako na elektróny v zime?

Rozhodli ste sa vraziť do svojho auta a na kolesá, ste si dali namontovať populárne elektróny? V tom prípade, by ste mali vedieť, že tieto doplnky, potrebujú špeciálnu starostlivosť, a to najmä v zimnom období.

elektrony

Čo sú to tie elektróny?
Pod pojmom elektróny, rozumiem zliatinový disk na kolesách auta. V minulosti boli z tohto materiálu vyrábané v podstate všetky disky. Dnes sa jedná skôr o módnu záležitosť. Elektróny môžu ladiť s farbou automobilu, alebo sa otáčať v protismere jazdy kolies.

Zimu nemajú v láske

Tak ako pre naše auto, je aj pre samotné disky, zima náročným obdobím. Môže za to sneh, mínusové teploty, zamŕzanie vody na podvozku a kolesách, posypová soľ, či špina. Z tohto dôvodu, by ste sa mali o elektrony v zime, patrične postarať. Navyše sa nejedná o najlacnejšiu záležitosť, takže lenivosť v tomto prípade odložte bokom.

kola

  1. Starostlivosť o neleštené disky

Neleštené disky, majú striebornú farbu. Ako nám napovedá ich pomenovanie, nie je potrebné ich leštiť. Stačí, ak ich pravidelne umyjete vodou a špeciálnym prípravkom na čistenie auta.

  1. Starostlivosť o leštené disky

Druhou kategóriou sú leštené disky, ktoré si vyžadujú o čosi viac pozornosti. Rozoznáte ich podľa toho, že sú farbené. Práve tento fakt spôsobuje, že ich nemôžete umývať a leštiť klasickými prípravkami. Musíte sa zaobstarať špeciálne produkty, ktoré neobsahujú kyseliny. Tie by mohli totiž poškodiť povrchovú úpravu elektrónov.

V oboch prípadoch je dôležité dodržať ešte niekoľko drobností. Čisteniu, umývaniu, lešteniu a akémukoľvek používaniu vody sa vyhnite vtedy, keď sa vonkajšia teplota http://www.kurzy.cz/pocasi-v-ceske-republice/kolin/statistiky/ pohybuje pod nulou. Voda, by totiž na diskoch zamrzla, čo by ich v konečnom dôsledku poškodilo viac, ako posypová soľ. Umývanie realizujte v garáži, alebo krytej autoumývarni. Okrem umývania, by ste mali takéto disky pravidelne očistiť suchou metličkou od nánosov hrubej špiny.