Rubriky
Nákupy

Video hry

Aj keď sa zdá, že história videohier je dosť skľučujúca, s rýchlym tempom, ktorý sa rozprestiera na polovicu dvadsiateho storočia, naozaj existujú len štyri herné konzoly, ktoré sú pre priemerného hráča k dispozícii. Tieto štyri sú v podstate Xbox 306, Playstation 3, Nintendo Wii a domáce PC. Hoci všetky štyri môžu hrať v podstate rovnaké hry, všetci majú výhody a nevýhody, ktoré by sa mali pozrieť pred zakúpením systémov.

herní konzole

Xbox 360 a Playstation 3 sú v podstate rovnaký systém s výnimkou niektorých menších rozdielov. Najdôležitejším rozdielom je, že prehrávač Playstation 3 je vybavený zabudovaným prehrávačom BlueRay, v ktorom je konzola Xbox 360 vybavená voliteľným HDDVD, ktorý už nie je určený pre filmy. Možno to vyzerá, že vyhrala Playstation 3, ale u väčšina hráčov sa zdalo, že BlueRay hráča nezaujíma, a zdá sa, že sa sústreďujú na nižšiu cenu Xbox 360. S obidvoma systémami sa môže pochváliť podobná grafika a video, druhá vec musí zvážiť, že kvôli ich priamej konkurencii existujú niektoré hry, ktoré sú exkluzívne pre jeden alebo druhý systém. Napríklad God of War 3 je exkluzívny pre Playstation 3, kde Allan Wake je výhradne pre X Box 360.

Nintendo Wii sa osvedčil ako vlna budúcnosti tým, že vyvíja herný senzor pohybu, ktorý je momentálne exkluzívny len pre Nintendo Wii. Hráči už nie sú schopní sedieť a vegetovať pri hraní hier, pretože hrať hry Nintendo Wii vyžaduje, aby hráč robil pohyby, ktoré vidí na obrazovke. Z tohto hľadiska najnovšie hry Nintendo vyžadujú od používateľov plnú účasť a pozornosť, aby sa im vo videohrách darilo dobre. Práve z tohto dôvodu sa Nintendo Wii nastavil od všetkých ostatných konkurentov, keďže množstvo hier a skutočná grafika dostupných hier je podstatne nižšia ako u Playstation 3 a Xbox 360.

joystik

Posledným zdrojom videohier je domáce PC, ktorý sa postupne nahrádza ďalšími tromi hernými konzolami. Kedysi sa to všeobecne považovalo za jediný pravý zdroj videohier. PC hry majú tendenciu bežať rýchlejšie a hladšie. Problém s tým je, že musíte minúť peniaze, aby ste mohli hrať hry, ktoré sú navrhnuté tak, aby vyžadovali špecifický hardvér. Bez tohto konkrétneho hardvéru sa vaša hra jednoducho nespustí.