Rubriky
Nákupy

Vaša pleť a zima

Len veľmi málo žien si uvedomuje, že naša pleť si zaslúži pozornosť v každom ročnom období. Nie je to len leto, keď sa potíme potrebujeme pravidelnú hydratáciu. V zime zase naša pleť trpí mrazom a suchom. Je veľmi podstatné, aby sme našu starostlivosť o pleť menili v závislosti od ročného obdobia, inak sa môže stať, že na to ešte veľmi doplatíme. To, čo platí v lete, neplatí v zime. A to ani nehovoríme o prechodných obdobiach, kedy sa my a ani naša pleť, nevie vysomáriť z toho, čo by pre ňu bolo to najlepšie. Nezúfajte však. My máme pre vás hneď niekoľko tipov, ako sa o vašu pleť starať, keď je vonku veľká zima.

 dívka v bílém

1. Používajte šetrné pleťové mlieka

V zime je pleť naozaj veľmi často podráždená a precitlivená. Práve preto by ste si mali dávať pozor na to, čo jej vlastne dávate. Nemali by ste používať rovnaké odličovacie prostriedky a ani micelárne vody. Môžete skúsiť pre toto obdobie zvoliť prípravok pre citlivú pleť. Nikdy neviete či práve toto vám nebude vyhovovať. Podstatné je, že takéto prípravky budú k vašej tvári oveľa šetrnejšie ako klasické, nedajbože ešte tie, ktoré obsahujú alkohol.

 

2. Nepoužívajte krémy, ktoré obsahujú vodu

Tým nechceme povedať, že by ste nemali používať hydratačný krém. Len si vždy skontrolujte, koľko má v sebe vody alebo či nejakú vodu vôbec má. Ak bude mať v sebe veľký obsah vody, môže sa stať, že vám pleť bude zamŕzať a praskať. A to určite nie je dobré. Preto by ste si nemali pred odchodom z domu oplachovať tvár ani nič podobné. Myslite na to.

 nalíčená modelka

3. Hydratujte zvnútra aj zvonka

Nezabúdajte na to, že vaša pleť stále potrebuje hydratáciu. Nejde však len o používanie dobrého krému. Mali by ste sa sústrediť najmä na to, aby bola hydratovaná vaša pleť, ale aj celé vaše telo. Pite dostatok tekutín, orientujte sa však radšej na čistú vodu alebo teplý a neosladený čaj. Uvidíte, že toto vám pomôže a bude to slúžiť ako nakopnutie do ďalšieho dňa.