Rubriky
Služby

Spolčnosť na predaj

Predaj firmy s dph znamená možnosť kúpy spoločnosti, ktorá je registrovaná ako platca dane z pridanej hodnoty. Daň z príjmov sa vzťahuje na každého podnikateľa, ale pri dani z pridanej hodnoty platia iné pravidlá. Ak je daná spoločnosť platcom tohto typu dane, uvádza na svojich vystavených faktúrach celkovú cenu jednotlivých produktov, ktorá pozostáva z ceny bez dane z pridanej hodnoty a samotnej niekoľkopercentnej dane, ktorá sa vypočíta z pôvodnej ceny. Takýto spôsob má značné výhody, podnikateľ v prípade úspešného podnikania, dostáva určitú čiastku, ktorá sa vzťahuje na daň z pridanej hodnoty späť. V podstate je ziskový v prípade správneho fungovania, takže sa mu to vo finále oplatí.

úspešný štart v podnikaní

Záujemcovia a potenciálni kupujúci nájdu v našej ponuke firiem na predaj aj takýto typ spoločností, ktoré sú platcami dane z pridanej hodnoty. Sú to spravidla firmy, ktoré už podnikali, z im dobre známych dôvodov, podnikateľskú činnosť ukončili, takže majú za sebou určitú históriu a práve z tohto dôvodu sú označované ako firmy s históriou.

podnikanie

Registrácia firmy na príslušnom daňovom úrade ako platca dane z pridanej hodnoty vyplýva zo zákona, alebo sa podnikateľ môže rozhodnúť pre tento úkon dobrovoľne na základe vlastného rozhodnutia a vôbec zváženia kladov a záporov.

Akokoľvek sa rozhodnete, kontaktujte nás s vašimi požiadavkami, radi vám poradíme a pomôžeme s kúpou spoločnosti pre vás, pre vaše podnikanie, váš biznis. Preberieme si všetky detaily, ktoré súvisia s uzatvorením kúpno-predajnej zmluvy, cenu jednotlivých položiek, ktoré daný úkon zahŕňa, ak využijete naše služby. Znamenalo by to, že okrem poradenstva a konzultácii osobne alebo formou online, všetku potrebnú prácu vykonáme za vás. Podklady pre zmluvy, zmluvy ako aj ostatné písomnosti, ktoré je potrebné doložiť na jednotlivých úradoch a tento čin nie je možné žiadnym spôsobom preskočiť alebo obísť, keďže je daný platnou legislatívou v našej krajine.