Rubriky
Služby

Priaznivé pôsobenie senzuálnej masáže na ľudské telo

Tiež máte niekedy pocit, že je všetkého na vás príliš veľa, povinnosti sa kopia a vy neviete, kde vám stojí hlava? Aj napriek každodenným povinnostiam by ste však nemali zabúdať na odpočinok, pretože občas vypnúť je naozaj veľmi dôležité. Spôsobov ako sa dá zrelaxovať je veľké množstvo, ale ak hľadáte niečo netradičné, čo vás zaručene vytrhne z nudnej a obyčajnej každodennej rutiny, vyskúšajte senzuálnu masáž. Senzuálne masáže https://bratislavatantra.sk/tantricka-masaz/, ako si môžete všimnúť už podľa ich názvu, sú primárne o zmyselnosti a vnímať ich účinky je teda možné najmä prostredníctvom ľudských zmyslov.

odpočinok a relax

Najdôležitejším faktorom, čo sa týka zmyslov pri senzuálnej masáži, je dotyk, cez ktorý dokáže masér rozprúdiť energiu v celom tele. Kým na bežných masážnych procedúrach ide skôr o uvoľnenie stuhnutého svalstva alebo podporu prekrvenia, senzuálne masáže sú viac o duševnom odpočinku. Veľa toho majú spoločné s tantrickými masážnymi praktikami, ktoré mnoho ľudí automaticky zavrhuje, kvôli skresleným predsudkom.

rozprúdenie energie

Spôsobené to je najmä nedostatočnou informovanosťou, ktorá vyvoláva v ľuďoch zmiešané pocity. Kým je síce pravda, že pri tantrickej i senzuálnej masáži môže dôjsť aj k masírovaniu intímnych oblastí, so sexuálnymi službami to nemá žiadny súvis. Pokiaľ by ste si prečítali historický pôvod tantry, zistili by ste, že toto staré učenie hovorí o mužskom a ženskom princípe a ich energetickom a duševnom spojení. A práve to je hlavným cieľom i takéhoto typu masáže, rozprúdenie energií a doprianie spirituálneho zážitku, ktorý poteší vašu dušu. K dosiahnutiu duševného odpočinku je potrebné prepojiť vaše fyzické ja s tým psychickým, a preto je treba stimulovať všetky dôležité energetické body, ktoré sa na ľudskom tele nachádzajú. Niektoré z týchto energetických oblastí sa samozrejme nachádzajú aj v citlivej časti tela, čo môže byť pre hanblivých jedincov problematické. Keď však zahodíte všetky predsudky a zábrany a dáte senzuálnej či tantrickej masáži šancu, uvidíte, že ide o naozaj jedinečnú skúsenosť, ktorá umožňuje dosiahnuť maximálny pocit relaxu a dodá vám novú energiu do života.