Rubriky
Nákupy

Očakávaný horor/triler pre rok 2018: Vadí nevadí

Pri názve Vadí nevadí si väčšina vybavíme v podstate nevinnú hru, ktorú sme hrávali ako deti a možno i ako tínedžeri. Ale niektorí z nás si pod týmto pojmom predstavia očakávaný hororový triler pre rok 2018, ktorý má už predčasné pozitívne ohlasy. Myslím si, že ak sme túto hru hrávali v realite, väčšinou dopadla bez nejakých vážnejších následkov, ale film by predsa nebol napínavým trilerom, ak by niekto túto detskú hru nevzal doslova smrteľne vážne.

halloween

Tento očakávaný horor je oficiálne v kinách už od 19. apríla a o chvíľu by mal doraziť i k nám do izby formou DVD. Film majú na svedomí producenti Blumhouse, ktorí nás v poslednej dobe obohatili podobne desivými snímkami ako Uteč, alebo Všetko najhoršie.

•         Zasvätený divák už vie, že išlo o napínavé kúsky, ktoré sa od primitívnych hororov typu zabijak so sekerou naháňa tínedžerov podstatne líšia bohatším príbehom i napínavejším dejom a skrátka niečím vlastným, originálnym. Osobne si takýto typ tvorby vážim viac, než kópie zabehnutých filmových stereotypov prinášajúcich nízky, ale zaručený príjem. Tvorba producentov Blumhouse dáva do svojich filmov dušu a pútavý, vždy nový a nečakaný dej.

obráceně

Ale vráťme sa bližšie k novej snímke Vadí nevadí a presnejšie k tomu, čo môžeme očakávať. Ako som už naznačil v úvode, hra s týmto názvom má skôr detskú pointu, no nie v tomto filme. Čaká nás jej brutálna, morbídna a smrtonosná podoba, ktorú sme  pri jej hraní ešte  (dúfam) nikdy nezažili. Ak chcete mená nejakých známych hercov, v tomto smere zaujímavosť nečakajte, vo filme sa objavia skôr nové tváre, no to na samotnej podstate filmu prakticky veľa nemení. Tvorcovia vsadili skôr na pútavý dej, než na známe mená. A ako vieme, v poslednej dobe hviezdne obsadenie nemusí automaticky znamenať kvalitný film. Táto karta, vsadiť na nové tváre so zatiaľ nižším honorárom sa Blumhouse zdá sa vypláca, predsa film Uteč bol nominovaný na Oscara. Ako uspeje tento nový, brutálny kúsok, ktorý nás prenesie do atmosféry hráčov na prvý pohľad nevinnej hry, no s čoraz napínavejším a sadistickejším vývojom?