Rubriky
Nákupy

Ó, šaty!

Čím to je, že dnes vidíme dámy, ktoré preferujú radšej nohavice, či džínsy, namiesto šiat. Väčšina zo žien preferuje športový štýl, alebo menej elegantný. Keď aj preferujú elegantný štýl a vzhľad, často siahajú po nohaviciach a sakách. Neplatí to však pre všetky, aby som nehádzala všetky ženy do jedného vreca.
Každá žena si z času na čas oblečie šaty. Možno sa to zdá zvláštne, ale ja sa v šatách vždy cítim o trochu viac žensky ako obvykle. Keď nakukneme do minulosti, šaty boli pre ženy jediným, čo na seba obliekli. Honosné sukne a čipky, ktoré ich zdobili sú dnes už len hodné obdivovania.

bluza

Kam sa však táto elegancia podela dnes? Už od mala sme predsa svoje bábiky obliekali do šiat, v škôlke sme kreslili postavičky a pohlavie rozlišovali podľa toho, že dievčaťu sme dokreslili farebné šaty. Je to tým, že sme spohodlneli? Obliecť si džínsy a blúzku je jednoduchšie a pohodlnejšie, ako sa celý deň pretĺkať v šatách.
Nie je však na škodu v šatníku nejaké šaty mať. Či už elegantné, alebo na bežné nosenie. Leto so sebou prináša krásne dni, plné farieb a žiarivého slniečka. Siahnime teda aj my po tých kvietkovaných šatách, ktoré na nás čakajú vo výklade obchodu, okolo ktorého prechádzame každý deň. Zobuďme v sebe znovu ženskosť, potešme mužské oko ale zachovajme si svoju tajomnosť.

Pre niekoho vulgárnosť, pre iného len extravagantnosť – ženy si obliekajú aj šaty, ktoré im nesiahajú ani po stehná, či odhaľujú hlboký výstrih, alebo chrbát. Nesúďme. Každá žena nech nosí to, v čom sa cíti krásna a sebavedomá. Šaty sú jedinečnou a originálnou formou vyjadrenia toho, kto sme, my ženy. Krásne, tajomné, ale zároveň plné radosti a života!

šaty

Skúšajme, kombinujme a nakoniec si vyberme to, čo našej postave a osobnosti svedčí najviac. Nezabudnime na to, čím sme sa odjakživa líšili od mužského pohlavia. Buďme ženy s veľkým Ž!