Nie je drdol ako drdol

Mužmi často odsudzovaný, ženami milovaný – účes, nazývaný drdol, ktorý je vlastne len spleť vlasov do jednej veľkej guličky na hlave. Možno sa to niekomu zdá nepochopiteľné, aj ženy majú často všetkého dosť a rovnako je to aj s vlasmi. Pokiaľ im neustále padajú do tváre, v lete sa im lepia na krk, či vo vetre im zakrývajú celú tvár, vtedy prichádza na rad riešenie alá drdol.

drdol.jpg

Tento pomerne jednoduchý účes sa stal veľmi obľúbený, najprv len v domácom, či neoficiálnom prostredí, kde na účese až tak nezáleží, neskôr sa presunul aj na oficiálne udalosti, ako sú svadba, či účes do zamestnania. Drdol sa dá totiž robiť hneď na niekoľko spôsobov a je len na vás, ktorý si vyberiete. Nič to nemení na tom, že je to naozaj pohodlný účes, ktorý rieši nie len mastné vlasy, ktoré sa vám ešte neoplatí umývať, ale aj vlasy, ktoré sú dlhé a zavadzajú vám pri práci.
Drdol teda môže byť ten klasický, „domáci“ drdol, ktorý si žena spraví ráno v rýchlosti, keď vie, že ju čaká deň plný povinností, či už doma v kuchyni, alebo na záhrade. Tento drdol často pôsobí strapato, jednoducho, ale zároveň sexy a milo. Závisí to aj od typu, dĺžky a hustoty vlasov. Odvážne ženy sa takýto drdol neboja nosiť aj von, do mesta, pretože na nich aj takýto jednoduchý účes vyzerá naozaj dobre.

účes.jpg

Iný typ drdola je taký, ktorý si ženy nechávajú robiť na významné udalosti, či už sú to rodinné oslavy, svadby alebo plesy. Pokiaľ má na to žena vhodné vlasy, takýto účes bude na nej vyzerať naozaj dobre. Tento drdol sa líši tým, že na rozdiel od strapatého, náhodne urobeného domáceho drdolu je uhladený, pevne zovretý a zalakovaný, aby účes vydržal napríklad celú noc. Prípadne sa ozdobí rôznymi ozdobami, ktoré slúžia ako doplnky k šatám.
Dámy, nebojte sa teda skúsiť tento účes, ak ste ho ešte neskúsili. Je pravda, že pri častom nosení drdolu sa môžu vaše vlasy trochu zničiť, preto zvážte, kedy sa tento účes hodí a kedy nie. Ak cítite, že nejaký deň je proste deň blbec a vaše vlasy s vami nespolupracujú, nezahadzujte to, vypnite si vlasy hore a verte, že vďaka vášmu sebavedomiu budete vyzerať stále dosť dobre a sexi.