Rubriky
Nákupy

Myslite aj na nechty

Čo nám prezradí nechtové lôžko?
Podľa tvaru nechtového lôžka a podľa jeho farby človek môže povedať, čo chýba v jeho tele. Napríklad len veľmi málo ľudí vie, že:
· Nudná, bledá farba nechtov je dôsledkom nedostatku vitamínov A, B a E v tele a niekedy naznačuje anémiu,

nehty

· pomalý rast nechtov môže niekedy hovoriť o metabolických poruchách;
· zrýchlený rast naznačuje nárast hormónov;
· pozdĺžne tmavé drážky naznačujú prebytok železa v tele;
· priečne pásy – hovoria o problémoch gastrointestinálneho traktu.
Ako sa doma starať o svoje nechty
Starať sa o nechty nie je tak ťažké. Stačí len poznať základné techniky starostlivosti o nechty a vyvinúť si zvyk robiť jednoduché procedúry.
· Po prvé, mali by ste sa postarať o svoje ruky. Pamätajte si, že ruky by mali byť chránené pred vetrom a mrazom, od chémie, ktorá sa stala viac než dosť už súčasťou v našom živote.

manikura

· Používajte špeciálne kúpele na nechty – to je najefektívnejší, hoci jednoduchý, produkt na starostlivosť o nechty. Sú rôzne podľa účelu a zložením živiny.
· Nalejte si malú misku ricínového alebo olivového oleja, mierne ohriateho na vodnom kúpeli. Namočte nechty do misky po dobu 5-10 minút.
· Kúpele sú všeobecne užitočné pre nechty. Po prvé, tento postup výrazne hydratuje nechty a zabraňuje im v lámavosti.Po druhé, vyživia sa vitamínmi a mikroelementmi. Po tretie, po takomto postupe sa urýchli rast nechtov.

barevné nehty

Správna manikúra

Ďalšou dôležitou podmienkou pre krásu nechtov je manikúra. Ak je manikúra urobená správne (aj keď sa to robí doma), potom krátke nechty bez laku budú vyzerať čisto a dobre upravené. Pri manikúre doma musíte dodržiavať niektoré jednoduché pravidlá. Pokúste sa nepoužívať kovové pilníky, pretože zničia štruktúru nechtov. Najlepšie je použiť sklenený pilník na nechty, má pomerne hladký povrch a jemne brúsi necht, bez toho, aby ho zlomil. Nikdy taktiež nezabúdajte na ošetrenie či odstránenie nechtovej kožičky! Dodržujte všetky uvedené pravidlá a tipy, a nechty Vás prekvapia svojou krásou.