Rubriky
Nákupy

Môže byť napísanie knihy jednoduché?

Knihy sú skoro všade vôkol nás. Ale nie je kniha ako kniha. Väčšina z nás si teraz určite predstavila starú hrubú knihu, s nepríjemným zápachom. Tieto knihy majú svoju minulosť, a nájdeme ich vo verejných knižniciach, či zbierkach u ľudí. Články, správy, príbehy… stretávame sa s nimi každý deň, a niekedy aj nevedome. Knihy vydalo, a stále vydáva čoraz viac ľudí. Pre niektorých je to celoživotná práca, a pre niektorých len sen. Je napísanie knihy tak zložité ako si predstavujeme, či je to celkom hračka?

kniha
 
O čom písať?
Toto je najčastejšia otázka všetkých ľudí, či už chcú s písaním začať alebo to spomenú len tak medzi rečou.  Podaktorí začnú písať hneď, ako chytia pero do ruky, iný zasa čakajú a čakajú hodiny čo z nich vylezie. Písanie môže byť dobrá zábava, ak to neberiete úplne vážne. Písať môžete o všeličom možnom. Či to bude v minulosti, budúcnosti alebo prítomnosti. Najlepšie je písať hneď čo vás napadá. Vždy je niečo načo práve myslíte, alebo na čom vám záleží. Dôležité je zapisovať si to, a z daných slov či viet neskôr vznikne nečakaný krátky príbeh. Je neskutočne veľa žánrov v ktorých sa môžete pohybovať. Je to len a len na vás. V súčasnosti sa ľudom páči všetko. A najviac humor.
 
Ako písať?
Druhá otázka je podobná k prvej. Len máme tu slovo ako… Ako mám začať písať? To je druhý dôležitý problém. Napríklad mne sa najlepšie píše ručne s perom na papier. Vtedy ma vlastné myšlienky ponoria do seba. A ukazujú mi cestu. Druhým ľudom sa lepšie píše na počítači. Vtedy je možnosť že budete viac zaujatý inými vecami. Niekedy je to dobré, niekedy zasa nie. Inšpiráciu si treba hľadať, no raz za čas si nás nájde aj samých. Napríklad slovníky slovenského jazyka sú dobré v tom, že si viete nájsť kopu slov, ktoré vás akurát nevedia napadnúť.

poznámky
 
To najlepšie na koniec
Najlepšie je vytvoriť si vlastné miesto, kde sa budete cítiť pohodlne, a nič vás nebude štvať. Spraviť si pohodlie, nejaké to jedlo ktoré bude na vás čakať ako odmena, možno za prvých pár viet. A nezabudnite si hlavne zhrnúť najdôležitejšie veci, v hlavných bodoch, ktorých sa budete držať. Všetko musí mať svoj poriadok inak sa ťažko dostanete do vysnívaného cieľa.