Hobby je móda

Anglicky hobby, slovensky záľuba, je to koníček, ktorý ľudia vykonávajú pretože ho majú radi, robia ich šťastnými. Keďže ich to baví a je to pre nich prínosom, nerobia to pre žiadne peniaze. Len a len pre svoj dobrý pocit. Dnes už má každý nejaké to hobby. Vykonávajú ho či už vo voľnom čase alebo pro zamestnaní, ktoré nie je také náročné. Pre niekoho môže byť hobby dokonca jeho práca.

ekologie

Každého by mala práca baviť. Takíto ľudia prídu domov plný optimizmu a entuziazmu a nepotrebujú naďalej nejakú tú záľubu vykonávať. No žiaľ po väčšine prípadov to takto nie je. Ľudia sú znechutený zo svojej práce, nebaví ich a podobne. Potom aby pozdvihli svoju náladu vykonávajú nejaký ten svoj koníček. Pri takom vyšívaní si človek aj odíde. Pri lietaní na rogale, či paraglajdingu zas človek zo seba dostane adrenalín, ktorý musí dostať von počas svojho voľného času.

Hobby môže byť hocičo, čo vás len napadne. Od chovateľstva cez auto – moto až po rôzne druhy športu. Môže to byť jazda na motorke, rybačka, fotografovanie, modelárstvo, kynológia, vyšívanie alebo cyklistika.
Dnes je mať hobby moderné –

Koníčky, ktoré bojujú proti stresu:
Hudba – nič iné sa ani očakávať nedalo, ak sa cítite stresovo pred skúškou pustíte si upokojujúcu hudbu. Aj samotný plavci pred svojou plavbou majú na ušiach slúchadla.
Maľovanie – aj vám sa isto stalo, že na písomke zrazu začnete čarbať len tak krúžky na papier. Na trhu sú rôzne antistresové omaľovánky. Samotné maľovanie nášmu telu pomáha bojovať so stresom.
příprava jídla
Záhradkárstvo – hovorí sa, že najväčší pokoj človek dostane ak sa spojí s prírodou. Pri záhradčení je fantastické to, že toto hobby prináša aj ovocie… a to doslova.
Varenie – pre niekoho otrava je státie celý deň pred hrncami. Pre niekoho je varenie veľkým koníčkom. Varenie je umenie, ktoré človeka nikdy neprestane baviť. Môže kombinovať rôzne variácie korenín, prísad, byliniek.