Rubriky
Nákupy

Elon Musk má ďalší prísľub ku kozmickému cestovnému ruchu

Pred oznámením v pondelok neboli odhalené žiadne údaje o časovaní, nákladoch alebo totožnosti cestujúceho. Vo februári 2017 SpaceX uviedol, že dvaja kozmickí turisti zaplatili v tomto roku podstatné vklady na výlet okolo Mesiaca. Cesta sa však ešte neuskutoční a identita turistov nebola odhalená.
Spoločnosť SpaceX taktiež neposkytla vysvetlenie oneskorenia. Pozorovatelia priemyslu v tom čase boli skeptickí o svojom harmonograme. Predtým oznámený výlet bol naplánovaný na použitie svojej kozmickej lode Crew Dragon a bol poháňaný raketou Falcon Heavy.

středisko

Vozidlá Dragon sa používajú na prepravu cestujúcich a zásob do Medzinárodnej kozmickej stanice, zatiaľ čo raketa Falcon Heavy uskutočnila svoj prvý let z Kennedyho vesmírneho strediska na Floride vo februári.
Falcon Heavy je v súčasnosti najväčšou a najsilnejšou raketou, ktorá opúšťa zemskú atmosféru a má vyťahovací tlak rovnajúci sa približne 18 jumbo tryskam pri plnom výkone. Avšak pred rokom kontroverzný podnikateľ, ktorý založil aj výrobcu elektrických automobilov Tesla, uviedol, že SpaceX sa bude zameriavať na BFR na zníženie nákladov.

BFR má výšku 106 m a šírku 9 m, zatiaľ čo Falcon Heavy má výšku 70 m a šírku 12 m.
Posledné oznámenie prichádza v turbulentnom roku pre pána Musku. Minulý týždeň ho počas webového vysielania s americkým komikom mohol vidieť fajčenie marihuany.
Akcie v spoločnosti Tesla sa vydali po prechádzke po horskej dráhe po tom, čo minulý mesiac podnikateľ uviedol, že chce nechať automobilku súkromnú, a predtým, ako opustil túto myšlienku asi o dva týždne neskôr.
Americká komisia pre cenné papiere a burzu oznámila, že skúma spoločnosť Tesla, ale oficiálne nepotvrdila vyšetrovanie.

raketa

Vedúci účtovník spoločnosti Tesla odstúpil po mesiaci, čiastočne obviňoval "úroveň pozornosti verejnosti voči spoločnosti", zatiaľ čo jej šéf ľudských zdrojov povedal, že sa nevráti z dovolenky.
Pán Musk minulý mesiac tiež vydal emóciový rozhovor s New York Times, ktorý odhalil, že pracoval "120 hodín týždňov" a niekedy si vzal spací tabletku Ambien.