Dva jednoduché body ako zdravo a prakticky nakupovať potraviny

Nemrhajme časom a energiou na zbytočné premýšľanie čo kúpiť a čo nie. Rozhodnime sa dopredu alebo cestou na nákup. Napíšte si zoznam, ak potrebujete a vtedy nič nezabudnete. Každému sa môže stať, že na niečo zabudne, a preto je toto tá najlepšia poistka. Mobil vám poslúži ako poznámkový blok a kalkulačka zároveň. Bločky si odkladajte a uchovajte, aby ste mali prehľad o svojich výdavkoch a možnosť výrobok reklamovať, prípadne vrátiť a vymeniť.
část supermarketu
Niekto rád nakupuje cez internet, niekto sa rád prejde. Cíťme sa príjemne a uvoľnene a príliš dlho nepremýšľajme čo kúpime. Ak nakupujeme na kartu sledujme si aktivitu na účte.

Ak pri nákupoch máme dopredu jasne premyslené a robíme si zoznam toho, čo potrebujeme uvažujeme správne. Staršie potraviny v chladničke dávajme dopredu – aby sme ich mali na očiach a rýchlejšie spotrebovali. Tie čerstvé nám dlhšie vydržia. Vždy sa však jedná aj o druh potraviny a dátum výroby.
interiér supermarketu
1. Zelenina
Táto by v chladničke nemala ostávať príliš dlho, lebo potom stráca vitamíny. Mliečne produkty je najlepšie spotrebovať po otvorení do troch dní (pokiaľ sa nejedná o trvanlivé mlieko). Spoľahnite sa na svoj úsudok a zmysly – chuť, čuch a vzhľad jedla. Robte si internetové prieskum, kým pôjdete nakupovať. Niekedy je kvalitnejší produkt, o ktorom by ste to ani nepovedali. Sledujte zadnú stranu etikety.

2. Kedy a čo nakupovať?
Najlepší čas na nákup v supermarketoch je večer cez týždeň. Kedy máte istotu, že nebude preľudnený a vy sa môžete voľnejšie pohybovať. Keď dokončíte nákup, a idete k pokladni, sledujte ktorá je voľná. Tabuľky nad nimi nám to v dnešnej dobe značne uľahčujú.

Počúvajte oznámenia (keď z informácii hlásia) ktorý produkt je v zľave…Niet krajšieho pocitu ako nakúpiť výhodne a zdravo. Keď potom jete či užívate kúpené produkty, lepšie vám chutí a viac sa zo všetkého tešíte.

Podporujme slovenské produkty a domáce výrobky, ako; maslo, syry, bryndzu, mäso z mäsiarstva, vajíčka…Domáce produkty sú zárukou hodnotného a chutného stravovania sa.

Na záver ešte jeden tip; Chodievajte na nákupy častejšie a nakupujte menej. Tak máte väčšiu záruku, že sa vám nič nepokazí. A zároveň sa častejšie prejdete na čerstvom vzduchu.