Čo ponúka pre letných dovolenkárov Turecko

Leto sa pomaly ale isto blíži ku koncu, no nemusíme vešať hlavu. Určite príde aj o rok a my tak máme dlhý čas na to rozmyslieť si, kam pôjdeme na dovolenku budúci rok.
Možno sa radíte k dovolenkárom, ktorí chcú počas leta lepšie spoznať zahraničie či vzdialenejšie krajiny, ich kultúru, zvyky, špeciality, v neposlednom rade exotické prostredie. V tomto smere sa nielen k zaujímavým, ale takisto populárnym destináciám radí pobyt v Turecku. Z hľadiska výhodnej ceny ako aj luxusného ubytovania a okolitého prostredia

Ľudia na pláži,, Belek, Turecko

sa tak v roku 2019 v rámci Slovákov radil pobyt v Turecku k tým najžiadanejším. Nie je to však len o cene a ubytovaní, faktorom sú určite aj krásne pobrežia, originálne pamiatky a príroda, no takisto miestna kuchyňa.

  • Ktoré destinácie v tejto krajine sa však radia k tým top, respektíve k tým najnavštevovanejším a ktoré rozhodne stoja za pozornosť prakticky všetkých turistov?

Belekje vlastne takým turistickým strediskom, ktoré vás nadchne hlavne komfortným a moderným prostredím, kde si každý nájde to svoje, či už vravíme napr. o možnosti hrať golf alebo naopak pravidelnej návšteve pláže typickej svojim jemným pieskom. Popularite sa tu tešia najmä vodné športy ako windsurfing či plachtenie a tiež rôzne aktivity na pláži. Po okolí sa ale nachádzajú aj telocvične, tenisové kurty či futbalové ihrisko, atď. a o kúsok ďalej, respektíve v mestečku Kadriye je zasa vidieť priestor obložený rôznymi reštauráciami a menšími obchodíkmi.

Alanya, domy, budovy, Turecko

Alanya je nielen historicky ale určite aj z hľadiska prítomnosti vyhľadávaným miestom. Zaujímavý je fakt, že leto ako keby tu nekončilo, respektíve od začiatku leta až po december (!) môžete rátať s bežnou teplotou okolo 31 stupňov. Najznámejšia je „Kleopatrina pláž“ ako aj piesok údajne dovozený z Nílu. Okrem plážového života pri vode však toto mesto ponúka aj kvapľové jaskyne, no tiež nákupy v typických orientálnych obchodoch a pestrý nočný život.