Chráňte si svoje súkromie


V nasledujúcich riadkoch by som sa s vami rád podelil o skúsenosť, ktorú som bohužiaľ zažil viackrát a som takmer stopercentne presvedčený, že aj nejeden z vás sa s niečím podobným už stretol.

drobné mice
 
Jedna nemenovaná banka mi poskytla finančnú pôžičku. Splátky som splácal na čas a ani raz sa mi nestalo, že by som s nimi meškal čo i len deň. Dátum splatnosti som mal v zmluve síce nastavený na pätnásti deň v mesiaci, ale keďže som zmenil zamestnanie, výplata mi chodila neskôr. O tom som banku informoval bolo mi oznámené, že ak splátku uhradím v danom kalendárnom mesiaci, je všetko v úplnom poriadku. No a to sa mi aj vždy darilo. Telefóny som zdvíhal, ak som vedel, že nestihnem zaplatiť do pätnásteho, vždy som pre istotu zavolal ja, alebo som napísal mail.

technologie
 
Po približne roku prišla jeden mesiac, kedy som vedel, že nestihnem splátku uhradiť na čas. S ľuďmi z banky som telefonoval minimálne päťkrát Ubezpečil som ich že ju uhradím hneď začiatkom ďalšieho mesiaca. Pani na druhej starne telefónu mi povedala, že je to v poriadku, ale musím rátať so zmluvnou pokutou. Išlo o smiešnu sumu, o ktorej ma budú informovať smsmkou. Všetko som uhradil tak, ako som sľúbil, no jedno ráno ma zobudil telefonát od môjho otca. Volal mu niekto z danej banky, že so mnou potrebujú hovoriť, citujem „v mojom vlastnom záujme“. Moji rodičia o pôžičke nevedeli. Osemnásť som už mal a je to moja súkromná vec. Takýto telefonát ich ale samozrejme vystrašil, keďže to celé pôsobilo, akoby som niekomu dlhoval minimálne milión.
 
Dotyčná slečna pravdepodobne nevie dobre pracovať s počítačom, pretože moja splátka bola zrealizovaná, no ona si ju nevšimla. Na čo vlastne toto všetko píšem? Chcel by som vám v tomto smere trochu otvoriť oči. Ak sa s podobnou situáciou stretnete, nebojte sa ohradiť, alebo oficiálne sťažovať. Akékoľvek informácie o vašich pôžičkách sú výhradne vašou súkromnou záležitosťou. Okrem vás o nich nemá vedieť nikto a dokonca ani vaši rodičia, samozrejme ak si to neželáte Aj keď vám banka poskytne peniaze, ste stále jej zákazníkom. Peniaze vám nedali, ale požičali a vy ich splatíte niekoľkonásobne, takže v konečnom dôsledku na vás iba zarobia.