Rubriky
Ekonomika

Ako vnímate peniaze?

Točí sa okolo nich celý svet a naháňajú sa za nimi skutočne všetci. Peniaze sú súčasťou našich životov či už sa nám to páči a sme s tým zmierení, alebo sa cez to prenášame len veľmi ťažko. Potrebujeme ich na všetko aj keby sme sa zdali všetkého potešenia, ktoré si za ne z času na čas doprajeme, aj tak by sme ich potrebovali. Bez peňazí sa proste nedá žiť. Potrebujeme jesť, piť, spať, umývať sa a aj na všetky tieto najprirodzenejšie činnosti potrebujeme peniaze.
Otázka peňazí väčšinou funguje na jednoduchom princípe. Podľa toho, ako ľahko, respektíve ťažko sa vám peniaze zarábajú si ich pravdepodobne vážite. Pokiaľ by ste sa za každé euro poriadne nadreli, verte, že míňanie bez rozmyslu by vás neskôr mohlo veľmi trápiť.

peníze

S peniazmi sa spája veľa zodpovednosti a vo všeobecnosti platí, že čím viac peňazí máte, tým väčšiu zodpovednosť musíte za ne niesť. Postupom času vášho života vám bude pridelená aj veľmi dôležitá úloha a to tá, aby ste vysvetlili svojim deťom funkciu peňazí. sa môže zdať veľmi ťažké a preto musíte svoje slová starostlivo zvážiť. Myslite na to, že deti si berú slová dospelákov ktorí im idú príkladom veľmi vážne a teda váš prehovor môže značne ovplyvniť celý ich pohľad na peniaze do budúcnosti.

Pokiaľ teda chcete dosiahnuť, aby si vaše dieťa peniaze vážilo a neutrácalo bezcieľne za zbytočnosti, musíte mu v prvom rade vysvetliť, že peniaze nerastú na stromoch a to, ako s nimi bude vaše dieťa zaobchádzať odzrkadľuje to, ako moc si váži vašu alebo svoju vlastnú prácu.

nový rok

Aj keď sa vám môže zdať takýto rozhovor príliš predčasný, ba až nepríjemný, musíte si uvedomiť, že skôr či neskôr k nemu bude musieť tak či onak prísť. Svoje dieťa by ste mali od malička učiť zodpovednosti a správnym hodnotám v živote. Takouto prirodzenou cestou po malých krôčkoch vychováte zo svojich detí správnych mladých ľudí.