8 rád pre vás a vášho miláčika počas búrky

Ponúkame týchto 8 búrkových tipov, ktoré pomáhajú vášmu psovi bezpečne prechádzať cez akúkoľvek búrku:

fena

  1. Vždy udržiavajte správnu identifikáciu bezpečne upevnenú na golier vášho psav prípade, že sa dostane von. Zvážte rozhovor s veterinárom o implantácii mikročipu do vášho domáceho maznáčika pre celoživotnú identifikáciu. Nezabudnite aktualizovať svoju veterinárnu kliniku a útulok so správnymi kontaktnými údajmi.
  2. Dajte svojmu psovi bezpečné miesto na pobyt počas búrky.Vo vnútri vášho domova vytvorte pokojnú oblasť, kde sa váš pes cíti bezpečne. Správne zavedená prepravka alebo deka môže byť pre neho upokojujúce útočisko. Keď sa búrka blíži, doveďte svojho psa na svoje zvláštne miesto, aby sa cítil pokojne.
  3. Ak váš pes žije vonku, prineste ho dovnútra, kým neprejde búrka. Vonkajší psi sa môžu stratiť alebo dokonca zraniť, ak uniknú svojim oploteným dvorom v strachu počas búrok.
  4. Psy môžu pochytiť strach alebo nepohodlie k búrkam od svojich ľudí, takže je dôležité, aby ste zaujali pokojný a vecný postoj. Nechajte svojho psa zostať blízko a snažte sa ho rozptýliť aktivitami, ako je hra alebo kúpanie. Nesnažte sa ho ubezpečiť sympatickým hlasom – to bude vyzerať ako chvála a môže zvýšiť jeho nervozitu a zmätok.
  5. Niektorí psi ničia keď sa strachujú.Prepravka je vždy najlepší spôsob, ako udržať vášho psa v bezpečí a vaše veci neporušené. Ak nepoužívate prepravku, odstráňte akékoľvek predmety v miestnosti, ktoré by váš pes mohol zničiť alebo ktoré by mu mohli ublížiť, ak by ich žuval.
  6. Počas búrky udržujte okná a záclony zatvorené,aby sa znížil šum a jasné záblesky. Zapnite televízor alebo rádio a prehrávajte jemnú hudbu v normálnej hlasitosti, aby ste odviedli pozornosť vášho psa a uvoľnili ho.
  7. Držte psa ďaleko od dverí vedúcich vonku.Váš pes môže byť pod značným stresom, čo môže mať za následok zbytočné zranenie ostatných, ktorí vstúpia do vášho domova alebo mu spôsobia, že utečie a sa stratí alebo si ublíži.
  8. Váš pes sa môže pomočiťkvôli jeho extrémnemu strachu a návalu adrenalínu, ktorý zažíva počas búrky. Buď pripravení a ohľaduplný.

pejsek

Fóbia vášho psa o búrke nebude lepšia sama o sebe. Pomôžte mu, aby zistil, že „je to len hluk“ a nie je preňho nič, prečo sa obávať. Keď sa naučí relaxovať a zostať pokojný, môžete si počas budúcich búrok relaxovať a nemusíte sa obávať svojho psa.